Juba novembri lõpus suusahooaja avamist kavandanud Kuutsemäe suusakeskus kuulutas nõlvad avatuks üleeile, kui lisaks täisvõimsusel huugavatele lumekahuritele puistas taevast ehtsat lund.

Radade valmimise järel hakkab suusatajaid mäkke vedama viis tõstukit. Mäge haldav AS Kuutsemäe on ehitanud juurde ka neli moodsat suusamaja.

Ehkki Kuutsemägi, mille üheksalt nõlvalt alla lastakse, pole teab mis suur, on see siiski võimalus kodumaal mäesuusatamist proovida. Igal nädalalõpul Soome või Slovakkiasse sõita ei jaksa ka rikkaimad. Kuutsemäel on peale järskude ja kõrgete mägede kõik muu olemas: mootorsaanid, söögikoht, mugavad majakesed ja huvitav maastik.

Suusakeskuses saavad lapsed ka Jõuluvanaga kohtuda. Ehkki avamisõhtul teda jõuluvanamajakeses polnud (voodis olid vaid habe ja punane kuub), ilmus vanake hiljem ootamatult pubi peole, kopsakas kingikott õlal. Kuigi isetegevusnumbreid oli vähem kui kingisaajaid, sai jõuluvana kiiresti koti kinkidest tühjaks ja varakult õhtule. Publik jäi ootama öist saluuti.

Tulevärgi korraldajad usaldasid iseenda pürotehnilisi oskusi ja sokutasid tuldpurskavaid asjandusi terrassil kõikvõimalikesse kohtadesse. Pärast publiku varjumist lendavate põlevate objektide eest pandi kogu ülejäänud laskemoon ühte suurde hunnikusse ja lasti lumes omaette edasi sisiseda.

öö saabudes algas Kuutsemäe lumistel küngastel tõsine mootorsaanisafari. Lumekahuri alt läbikihutavad suusamäe avajad leidsid raja kõrvalt ka tiike, mille nõrgal jääl sai veenduda, et parajal kiirusel toimib mootorsaan edukalt skuutrina.

Selleks nädalavahetuseks ei julgenud Kuutsemäe administraator lumemõnusid veel täies mahus lubada: "Lund on liiga vähe. Lumekahurid töötavad küll kogu aeg, aga nii palju ei jõuta siiski teha, et laupäeval ja pühapäeval tõsiselt suusatada saaks. Suur nõlv võib-olla saab varsti korda."

Kuutsemäe motellis maksab ööbimine nädalalõppudel 330 krooni. Kui tulla ilma öömajata, peab ostma ka mäepileti, mis nädalalõppudel maksab 90 krooni hommikul ja 50 krooni õhtul.

Varsti saab Lõuna-Eestis valida juba mitme mäesuusakeskuse vahel. Peale Kuutsemäe on rajamisel ka Väikese Munamäe suusakeskus.

KAIDO EINAMA