Ka päev pärast jalakäija surmaga lõppenud õnnetust lähevad inimesed seal endiselt punase tulega üle tee, sest autosid eelistav foorisüsteem sunnib neid rohelist tuld liiga kaua ootama. Foto: Eero Vabamägi

Esmaspäeva õhtul hukkus Sõpruse puiesteel Magistrali kaubanduskeskuse juures Lepistiku bussipeatuse juures ülekäigurajal kaubiku alla jäänud naine. Uurimine alles käib, kuid esialgsetel andmetel astus ohver ülekäigurajale punase tule ajal. Vanarahvas ütleb, et õnnetus ei hüüa tulles, aga selle ülekäiguraja puhul õnnetus nii hüüdis kui ka tagus trummi ja vilgutas tulesid. Nimelt on see ülekäigurada Tallinna kümne kõige ohtlikuma seas.

Ohtlikuks teeb selle foorikorraldus: jalakäija saab rohelise tulega üle ühe sõidusuuna ja jääb ohutussaarele ootama, et talle süttiks roheline tuli ka teise suuna ületamiseks. See aga võtab ligi minuti ootamist – mis eriti lörtsis või pakases seistes on pikk aeg. Eriti veel juhul, kui läheneb troll või buss, millele ta jõuda tahab. Kuna Sõpruse puiesteel on ühissõidukite prioriteedisüsteem, siis saavad trollid-bussid endale tee vabaks teha ja jalakäija ooteaeg foori taga pikeneb veelgi. Oluline on ka, et selle ülekäiguraja läheduses asub kool, mis tähendab, et teed ületab palju lapsi.

Loe edasi, miks eelistatakse Sõpruse puiesteel autosid ja jäetakse jalakäija tormis ja vihmas punase tule taha konutama.

« Avalehele 79 Kommentaari