Pille-Pruulmann-Vengerfeldti sõnul on eestimaalaste seas ka neid, kes vajavad meedialt eelkõige meelelahutust ja kellel on õigus oma maksuraha eest seda ka saada. Foto: Jassu Hertsmann

Mõne nädala pärast esinete ETV 60. aastapäevale pühendatud konverentsil, kus räägite ERR-ist ja digipöördest. Kuidas peaks ERR muutuma?

Digikanalid annavad meile kahesuunalise kommunikatsiooni võimaluse ja küsimus on, kuidas ERR seda kõige paremini kasutada saaks. Me ei ole passiivne auditoorium, kellele hüpodermilise nõelaga süstitakse „õiget” infot sisse ja kes siis hakkab marioneti kombel tegema õigeid asju. Peaksime olema dialoogipartnerid. Digimeedia võimaluste kasutama õppimine on vastastikune protsess. Postimehe, Delfi ja ERR-i portaali tuleb sadu tuhandeid kommentaare – meedia peab välja mõtlema, kuidas seda ressurssi mõtestatumalt kasutada. See ei tähenda, et võetakse ära kommentaarium. See võimalus peab jääma.

Kuid selle asemel et panna loo lõppu kast kommenteerimiseks, võiks panna kasti, kus saab kas küsimusele vastata või ise küsimusi esitada. See tähendaks, et sinna ei tule sadu, vaid pigem kümme kommentaari. Aga on tõenäolisem, et neil on ka sisuline väärtus.

Avalehele
28 Kommentaari