Intensiivne vähiravi neelab Katariina jõuvarud. Seetõttu kasutab ta ratastooli, väikeõde Johanna Elisabeth tuleb kaasa kelguga. Foto: Eero Vabamägi

Vähihaige lapse ema Kairi tõstatas selle nädala alguses küsimuse, millest ta peaks riigivalitsejate hinnangul oma kahe lapsega elama, kui üks lastest on haige ning haige lapse eest hoolitsemine võtab kogu tema aja ja ta ei saa tööl käia.

Kairi saab 80-eurost puudega lapse toetust ja mõlema lapse eest 19-eurost lapsetoetust. Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja sõnul ei ole sotsiaalministeerium kehtestanud korda, mis näeks ette kohustuse lapsevanemal viibida haiglas koos lapsega ööpäev läbi. „Kui haige laps vajab haiglas 24-tunnist hooldust, siis hoolduse on samuti kohustatud korraldama haiglapersonal, kuid last hooldada võib soovi korral ka lapsevanem,” kirjutas pressiesindaja Armo Vask vastuseks. Peale selle väitis Vask, et ajalehes vahendatud lapsevanemate seisukohad, et nad teevad ära täiskoormusega hooldaja töö ja lapsed vajavad ööpäevaringset hooldust, ei ole tema hinnangul tõesed.

Loe edasi, mida sotsiaalminister Taavi Rõivas lapsevanematele lubas ja mis tal esmaspäevase ministeeriumi kommentaari kohta öelda oli.

Avalehele
45 Kommentaari
Loe veel: