Majandusminister Partsi tegevus on olnud viimasel nädalal nii Eestist lõuna kui ka põhja pool hoogne ja kummastav. Foto: Vallo Kruuser

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi tegus nädalalõpp ei piirdunud ainult Rail Balticu ja nn jobu-skandaaliga. Enne mainitud skandaali ilmsikstulekut jõudis Parts käia Soomes, kus arutas valitsuse kokkulepete vastaselt Soome kolleegiga, et veeldatud gaasi terminali võiks rajada korraga mõlemasse riiki. Vähe sellest, ta avaldas sama mõtet ka Soome majanduslehele Kauppalehti antud intervjuus.

Valitsuskabinet ja koalitsioonipartner Reformierakond on Eesti Päevalehe andmetel sellest isetegevusest üdini jahmunud. Eriti arvestades, et Parts soovis sama ettepanekut mõnda aega tagasi soomlastele kirjalikult teha, aga valitsus keelas seda toona kategooriliselt. Peaminister Andrus Ansip tahab nüüd Partsi teguviisi arutada neljapäevasel valitsuse kabinetiistungil.

Loe edasi, mis mõju võib olla Partsi sammudel LNG terminali rajamisele ja mida arvab majandusministri tegutsemisest peaminister Ansip.

« Avalehele 242 Kommentaari