Eilne kohtumine sotsiaalministeeriumis. Vasakul ministeeriumi esindaja Katri Eespere, tema kõrval Tähtvere avatud naistekeskuse juht Pille Rives oma esindajatega Foto: Andres Putting

Nädala eest allkirjastas sotsiaalkaitse minister Margus Tsahkna käskkirja, millega jagas Eesti naiste tugikeskuste vahel 500 000 eurot toetusraha. Sotsiaalministeerium rõõmustas ühtlasi, et tänavu on esimest korda keskus igas maakonnas. Ent kolm Tallinna, Pärnu ja Tartu keskust arvavad, et ministeerium on toetust arusaamatult jaganud. Eile käisid Tartus tegutseva Tähtvere avatud naistekeskuse esindajad ministeeriumis advokaadiga aru nõudmas. Keskus on valmis rahajagamise küsimuses ka kohtusse pöörduma.

Sotsiaalministeeriumi konkursile saatsid taotluse seitse ühingut, nende seas Eesti naiste varjupaikade liit, kes esitas ühistaotluse kokku kümne keskuse eest üle Eesti. Pärast kolme taotleja välistamist anti liidule 400 000 eurot. Liitu mittekuuluv Pärnu naiste varjupaik sai 50 000, Tallinna naiste kriisikodu 40 000 ja Tähtvere naistekeskus 10 000 eurot. Kõigi rahataotlused olid suuremad kui lõplik toetus, ent kehv üllatus oli see just Tähtvere keskusele, kes taotles kolm korda suuremat summat.

Avalehele
35 Kommentaari
Loe veel: