Evelin Sule sõnul on valla nõudmine ebaõiglane. „Miks ma pean siin aasta otsa elama, enne kui saan teenust kasutada?” küsib ta nõutult. Foto: Martin Dremljuga

Aastaid Tallinnas elanud Evelin Sulele ja tema perele oli mullu hea aasta. Nad ostsid endale Harku valda uue kodu ja kirjutasid end möödunud aasta detsembris ka valda sisse. Pere vanem laps sai jätkata Tallinna koolis, nii et tuli ainult uurida, mis on Harku valla lastehoiuvõimalused nooremale, lasteaiaealisele türele Sädele. Selgus, et vallas lastesõime pole, kuid Harku maksab toetust kas lastehoiule või eralasteaiale. Sulg leidis, et lastehoid on neile täiesti rahuldav lahendus ja see maksnuks 280 eurot, millest vald maksaks kinni 200 eurot.

Siis aga selgus, et mingit toetust Sule pere siiski ei saa. „Tuli välja, et ma ei saa seda, kuna pole 12 kuud olnud Harku valla elanik,” rääkis pereema. Ilmnes, et 12 kuu nõue kehtib üksnes lastehoiu puhul ja eralasteaia toetust saaks kohe, aga see maksaks perele isegi koos valla toetusega 300 eurot kuus. Nüüd on Suled üsna raskes seisus ja kahetsevad Tallinnast ennatlikult ära kolimist, sest linnas saanuks ju lastehoiutoetust edasi. Igakuine 300-eurone lisaväljaminek on kahe lapsega perele aga päris tõsine koorem.

Loe edasi, millega vald 12 kuu pikkuse sissekirjutamise nõuet põhjendab.

Avalehele
73 Kommentaari
Loe veel: