Malleus alustas teekonda Võrtsjärve äärest eile pärastlõunal, leheloo ilmumise ajaks on ta juba Tartust läbi. Foto: Jassu Hertsmann

Endine tippujuja ja praegu Orca ujumisklubis treenerina töötav 20-aastane Allan-Kris Malleus alustas eile kell 16 Võrtsjärve äärest Emajõe lähtest Jõesuust teed Peipsini, Varnja piirivalvekordonini, kuhu ta peaks jõudma täna umbes kell 19. Teekond on 106 kilomeetrit pikk ja ujuja vahepeal veest välja tulla ei kavatse, vaid joob iga 15 minuti järel vett ning määrib iga tunni tagant spordigeeli, ulpides saatva kaatri kõrval.

Tervet Emajõge pole keegi varem niiviisi läbi ujunud, varem on pikamaaujuja Teet Daaniel võtnud sama teekonna ette kahes osas, Võrtsjärvest Tartuni ja Tartust Peipsini. Idee Emajõgi ühe hooga läbi ujuda tuli Malleusel koos Teet Daanieliga Eesti väikesaarte vahel tehtud 45-kilomeetrise ujumismatka järel. „Kui see läbi sai, mõtlesin, et tahaksin veel midagi vägevat teha, ja kuna keegi Emajõge täispikkuses ujunud pole, valisingi selle,” selgitas ta.


Loe edasi,  miks otsustas ujuja Allan-Kris Malleus vähiennetust toetada ning kui paljusid vähijuhtumeid saaks ära hoida.

Avalehele
9 Kommentaari
Loe veel: