2.-6. juulil toimuv õllesummer uhkeldab Eesti suurima õlletelgiga, mis ei kuulu õlletootjale.

"Viie miljoni kroonise eelarvega õllesummeril on kõige suurem õlletelk Eestis, mis ei kuulu ühelegi õlletootjale," ajas õllesummeri korraldaja Mart Rekkaro rinna kummi. 1880-ruutmeetrises telgis kaubitsevad nii kohalikud kui välismaa õlletootjad.

Tänavuse õllesummeri ametlikud maskotid on õllekuningas ja Summerman, alias Tartu näitleja Mait Trink. Nagu nimigi viitab, on Summerman ja Superman sugulased.

Tänavu on seni nelja päeva pikkune õllesummer kasvanud viiepäevaseks. Iga päev kannab alapealkirja. Nii on kavas Latinopäev, Iiri-Shoti päev, USA päev, Saksa päev ja Eesti rahva perepäev.

Lisaks suures õlletelgis asuvale lavale seatakse festivalil lauluväljaku peahoone ette kontsertlava ja esinemislavad paiknevad ka kahel korrusel laululava sees. Festivaliplatsil on lastetelk ja esmakordselt on püstitatud teatritelk, kus mängitakse spetsiaalselt festivalile kohandatud lühinäidendeid.

"Selle aasta õllesummeril on esindatud üle saja Eestis müüdava õllesordi," tutvustas Rekkaro. "Festivalile on lubanud tulla ka Peterburi ja Leedu õlletootjad, kelle õlu saab seekord ainult degusteerida."

Summeril osaleb ka paar Soome pruulikoda, kelle toodangut Soomes müügil ei ole. Korraldaja sõnul on festvaliplatsil leida ka haruldasi õllesorte nagu jaapani ja mehhiko õlu, mida müüakse väiksemas koguses. "õllemaade" toodangu toovad kohale festivali korraldajad.

Mart Rekkaro sõnul eelistas möödunud aasta festivali publik Tartu ja Saku õlut.

õllesummeril on kaubitsema registreerunud 86 firmat. Mart Rekkaro lubas õllesummerdajatele korralikku kaubandust ja roostes pannidega shashlõkimüüjate puudumist.

Festivalile pääseb kauplema lepinguga. Kui korraldajad tabavad kaupmehe alaealisele õlut müümas, trahvitakse teda hoiatuseks ning teisel korral visatakse seaduserikkuja platsilt välja.

Tänavu oodatakse õllesummerile osalema 100 000 inimese ringis.

BETTY ESTER