Rahvalik õllepidu algas suure vihmasajuga ja lõppes eile palavuse, orkestrimängu ja joogilauludega. Pidu tõmbas magnetina ligi nii õllesõpru kui teisi loova mõtlemisega inimesi.

õllepeo sisse mahtus ka Kohila paberivabriku ja huvikeskuse Kullo korraldatud kunstisündmus Paber 97. Kopli Kunstikooli, Kullo skulptuuriringi ja Kunstiülikooli noored meisterdasid valmis 30 inimese suurust kuju ja kulutasid selleks tonni paberit.

Kullo kunstniku Jane Siimso sõnul plaaniti alul teha kaksteist vihast meest, keda saab näha Vanemuise samanimelises näidendis. Töö käigus tuli tegijatel uusi ideid ja välja tuli hoopis lõbus seltskond paberist olevusi. "Valmistama hakati kuradit, välja tuli tüdruk," põhjendas Jane Siimsoo.

Kohila paberivabrik suure hulga paberi väljaandmise tõttu suurt kahju ei kandnud. Jäägid oleksid niikuinii läinud ümbertöötlemisele ja edasi prügimäele.

Paberinimesed koosnevad traadist, paberist, teibist ja liimist. Karkassi ümber mässiti kihiti paberit ja nii need kujud vaikselt vormi võtma hakkasid. Vastupidavuse säilitamiseks värviti kujud vesiemulsiooniga üle.

Noored kunstnikud tegid paberinimesi kaks päeva, kuid Jane Siimso sõnul saaks ka viie tunniga hakkama.

Keskmiselt kaalus iga kuju paar kilo. äratuntavad olid õllekuningas, näkineid, ufo jt. "Millegipärast tehti kõige rohkem volüümikaid naisterahvaid," imestas Siimso.

Kullo skulptuuriringi liikmed Anne-Liis, Malle ja Kalle valmistasid megabeibe. "Mehed on selle paberplika vastu juba huvi tundnud," naeris Anne-Liis. Tüdrukhiiglane võõbati pruuniks ja riietati bikiinidesse.

õppinud kunstiinimeste seas panid pabervoolimisele käed külge ka amatöörid. Maria, Ele-Ly ja Agnes Panda Tantsustuudiost valmistasid suure naise, kellest alguses pidi tulema nõid, aga valmis hoopis lõbus lesk. "Tulime siia lihtsalt tantsima ning mõtlesime samuti osa võtta," selgitas tantsutüdrukute juhendaja Maria.

Eelmisel aastal korraldas Kullo huvikeskus koos Kohila paberivabrikuga õllesummeril joonistamise sajameetrisele paberile.

õhtusel pidulikul esinemisel valis Kohila Paberivabrik oma lemmikskulptuurid. üks kuju kingiti Riho Rõõmusele. Ostuhinnad algasid tuhandest kroonist.

BETTY ESTER