Tallinna kesklinnas käib sõda kitsukese maatüki pärast, kuhu arendaja soovib kortermaja ehitada. Kurioossel kombel ei saa koppa maasse lüüa, sest objektile ei vii ühtki piisavalt laia teed. Hoovi pääseks küll ka teistkaudu, aga selle mõtte kriipsutas läbi Harju maakohus: naabruses on riigi kaitstumaid hooneid, kaitsepolitseiameti peamaja, ja läbikäik oleks ohtlik.

Krundi arendaja, arhitekt Aleksander Gekker kurtis kohtunikule, et majal puudub mõistlik väljapääsutee ja tema tulusat äriprojekti ähvardab seetõttu luhtaminek. Kunagi kaheks jagatud hoonetel on nüüd ainult üks kangialune väljapääs Luise tänavale, aga sealt ei mahu ehitusmasinad läbi käima. Seni kuni ta paremat lahendust ei leia, projekt tehnilise järelvalve ametilt ehitusluba ei saa. Gekker aga leiab, et omanikuna peab ta kinnistule pääsema ilma igasuguste piiranguteta nii jalgsi kui mistahes sõiduvahendiga ning ootas selleks kohtu tuge. Kohus arvas teisti – miks?

Loe lähemalt, miks otsustas kohus arendaja ehitustegevust pidurdada ja kuidas on see otsus seotud kaitsepolitseiametiga.

Avalehele
44 Kommentaari
Loe veel: