Paavo Pettai jäi eile kohtus rahulikuks ning tema arvates on kõik tema tehtud sammud olnud seadusega kooskõlas. Foto: Karli Saul

Endise Tallinna linnapea Edgar Savisaare kohtuprotsessis astus eile tunnistajana üles erakonna pikaaegne kampaaniameister reklaamiärimees Paavo Pettai, kes avaldas kohtule, kuidas Keskerakond erakonnaseadusest kõrvale hiilis ja oma kampaaniaid eraettevõtete laenudega rahastas. Pettai oli kahe kuriteoepisoodi tunnistaja.

Esiteks süüdistab prokuratuur Edgar Savisaart altkäemaksu küsimises ärimees Hillar Tederilt ja Tederit altkäemaksu andmises vastutasuks selle eest, et Tallinna linnapea tema kinnistu vahetamise linnale kuuluva kinnistu vastu heaks kiitis. Süüdistuse järgi andis Tederi poja Rauno Tederi firma Pettai firmale 275 000 euro suuruse laenu. Seadus aga ütleb, et erakonnad tohivad Eestis raha laenata ainult krediidiasutustelt ehk pankadelt, mistõttu oli Pettai firmale Midfield OÜ Keskerakonna võlgade maksmiseks antud 275 000 euro suurune laen erakonnaseaduse nõuete eiramine.

Avalehele
47 Kommentaari
Loe veel: