Merelt naasva Pikri meeskonna üllatus oli suur, kui kolmapäeva varahommikul ootasid neid Süsta sadamas PPA sisekontrollibüroo töötajad. Foto: Martin Dremljuga

Politsei- ja piirivalveameti sisekontrollibüroo ja keskkonnainspektsioon alustasid menetlust piirivalvelaeva PVL-103 Pikker viieliikmelise meeskonna kohta, keda kahtlustatakse salapüügis. Kahtlustuse kohaselt kasutasid viis piirivalvurit 18. ja 19. märtsil teenistuskohustuste täitmise ajal Pikrit ja selle kummipaati Käsmu poolsaare lähistel ebaseaduslikuks kalapüügiks. Eile varahommikul korraldatud läbiotsimisel leidsid keskkonnakaitseinspektorid ja PPA sisekontrollibüroo töötajad laevalt kalavõrke.

PPA peadirektori asetäitja piirivalve alal Rando Kruusmaa lubas, et kui kahtlustused leiavad uurimisel kinnitust ning piirivalvelaeva kasutati tõepoolest salapüügiks, siis selliselt käitunud ametnikel politsei- ja piirivalveametis kohta olla ei saa. „Politseiametnik peab oma tegude ja väärika käitumisega olema teistele eeskujuks. Inimelude päästmiseks ja piiri valvamiseks mõeldud laeva kasutamine salapüügiks on ennekuulmatu ning räigelt vastuolus meie organisatsiooni põhiväärtustega,” mõistis Kruusmaa PPA töötajate tegevuse hukka.

Loe edasi, mida piirivalvurid veel olid teinud.

Avalehele
112 Kommentaari