Põhja-Tallinna halduskogu sotsiaaldemokraadist liige Jaak Juske: “Praegu ei ole kindlasti käitutud võrdselt, on ka palju teisi gruppe, kes seda abi sama palju vajaksid.” Foto: Vallo Kruuser
Opositsioonipoliitikud on juba ammu häält tõstnud, et Põhja-Tallinna linnaosa valitsus ei kasuta maksumaksja raha otstarbekohaselt. Näiteks kutsus linnaosa valitsus kuus kuud enne valimisi rahvast sõdima Kopli prügilaga, mille vastu on elanikud ise võidelnud juba kuus aastat ja mille tegevuse on linnajuhid juba ammuilma heaks kiitnud. Samuti käis mulluste kohalike valimiste eel Põhja-Tallinna linnaosa vanem Karin Tammemägi oma linnaosa hooldatavate ja hooldajate juures, rääkis nendega ja andis neile maksumaksja raha eest ostetud apteekide kinkekaarte, mis tema sõnul olid tänuks intervjuus osalemise eest.

Nädala alguses peetud Põhja-Tallinna halduskogu istungil selgus aga, et viimase poole aasta jooksul on reservfondist eraldatud raha eest Põhja-Tallinna vähekindlustatud eakad käinud muu hulgas 300 euro eest ekskursioonil nii Tallinnast 70 kilomeetri kaugusel Loksal kui ka 3000 euro eest Venemaal Peterburis. Loos ei olekski midagi kurioosset, kui raha selleks poleks eraldatud linnaosa reservfondist, mis on mõeldud erakorralisteks kulutusteks. Sellegipoolest sõitis kolm bussitäit ja 132 eakat veel mõni aeg tagasi tuhande euro eest Kuremäe kloostriga tutvuma. Eesti Päevalehele teadaolevalt sõitis iga seltskonnaga kaasa ka linnaosa töötaja.

« Avalehele 87 Kommentaari