Aasta pärast on PPA-s ligi 250 töötajat vähem, neist ülejääv raha läheb eeskätt patrullpolitseinike palgatõusuks. Foto: Ilmar Saabas

Politsei- ja piirivalveameti peadirektoril Elmar Vaheril on mõõt täis – tal on valus vaadata, kuidas ligi 700 tema alluvat peavad ots otsaga kokku tulemiseks tegema oma põhitöö kõrvalt muud tööd. Mõni politseinik või piirivalvur töötab põhikoha kõrvalt veel lausa kahel kohal. Aastaga on mitmel kohal töötavate inimeste arv tõusnud enam kui kaks korda – veel möödunud aastal oli neid 300.

Seadus võimaldab PPA ametnikul teisel kohal töötada. Kuid paraku kannatab mitmel kohal töötavate inimeste tervis, rääkimata keskendumisvõimest ja pidevast väsimusest. Eesti Päevaleht andis selle kohta pika ülevaate möödunud aasta kevad-suvel, ja nagu PPA töötajad nentisid, siis muidugi tahaksid nad töötada vaid ühel töökohal, kuid pere vajab toitmist. 775-eurost brutopalka saav inimene aga oma peret toita ning kodulaenu maksta ei suuda. „Osa politseinike lapsed elavad vaesuse piiril. See ei ole normaalne, et kõigi Eesti inimeste turvalisust tagavad inimesed ise virelevad. Politseitöö peab olema prestiižne,” rõhutas Vaher.

Edasi lugedes saad teada, kui paljusid ametnikke koondamistest ja lahkumistest tulenev palgatõus võiks puudutada.

« Avalehele 232 Kommentaari
Loe veel: