Kired Edith Sepa Eesti filmi instituudi etteotsa määramise üle ei paista raugevat ja väidetavat väärtegu peab nüüd uurima politsei. Foto: Rauno Volmar

Mitmetes filmivaldkonna inimestes tekitas Edith Sepa Eesti filmi instituudi juhiks määramine suurt vastuseisu. Nüüdseks on rahulolematus tipnenud sellega, et riigikogu korruptsioonivastasele komisjonile saadeti avaldus, millega soovitakse kontrollida, ega Sepp ja peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins ei saanud ametisse korruptiivsel teel.

Avalduse koostanud filmitegijad märgivad, et Sepp võttis peaprodutsendiks tööle Tibbo-Hudginsi, kes on samal ajal üks OÜ Allfilm neljast omanikust ja selle juhatuse liige. Seega kuulub Tibbo-Hudgins nende hulka, kes otsustavad, kes EFI-st raha saab, ja üks võimalikke rahasaajaid on tema enda firma. Ka eileõhtuse seisuga oli Tibbo veel Allfilmi osanik. Avalduse kirjutajad juhivad tähelepanu, et Tibbo-Hudgins peab uues ametis valvama juba sisseantud filmiprojektide järele ja nende seas on ka tema enda firma Allfilmi projekte.

Avalduse esitajad näevad korruptsiooni ka Sepa ametis olekus, sest ta oli varem kultuuriministeeriumi filminõunik ja avalduse autorite andmeil ka EFI järelevalveorgani ehk nõukogu liige. Seaduse järgi ei tohi riigiametnik asuda kohe pärast ametist vabastamist tööle selle tööandja teenistusse, kelle järele ta enne valvas.

« Avalehele 36 Kommentaari