Rahvusvaheline reitinguagentuur Moody’s Investors Service langetas Eesti Energia krediidireitingu Baa1 tasemele Baa2. See on näitaja, mis mõõdab firma krediidiriske. Languse põhjuseks tuuakse lihtsustades tõsiasi, et riigifirma viimase aja investeeringud keskenduvad valdkonnale, mille tulevik on pehmelt öeldes hägune. Mõistagi käib jutt põlevkivi kasutamisest elektri ja õli tootmiseks.

„Ehkki firma on endiselt Eesti turu põhitegija, on firma väiksus ja süsihappegaasirikka põlevkivi tootmine riskantne,” kirjutab firma oma analüüsis. Analüütikud seavad põlevkivist elektritootmise kasumlikkuse ja konkurentsivõime tõsise küsimärgi alla. Ühtlasi toovad nad esile, et olukorras, kus Eesti turg integreerub üha rohkem Põhjamaadega, võib põlevkivitoodanguga seotud varade väärtus veelgi langeda. Sest Põhjamaade turul on energiatoomisviise palju rohkem.

Edasi lugedes saab teada, millistes toonides energiafirma enda tulevikku näeb ja mis osas lähevad sealkohal arvamused rahandusminister Jürgen Ligiga lahku.

Avalehele
113 Kommentaari
Loe veel: