Läbi varahommikuse Tartu tõttab kliinikumi tööle intensiivravipõetaja Milvi Loorits. Temal seisab ees pikk tööpäev, sest streigivad vaid arstid ja õed – ülejäänud personali palgad on selleks liialt väiksed, et neist veelgi kaotada. „Mina toetan arste ja õdesid muidugi,” kinnitab Loorits ja tõttab kiiresti kliinikumi uksest sisse.

Peauksel olev silt „Streik. Väljapääs on tegudes. Soovime muutusi tervishoius” tervitab Tartu ülikooli kliinikumi vastuvõtule tulevat patsienti.

Hematoloogiaosakonda on arsti juurde tulnud elvalane Asta Märtson, kes on kliiniku töökorraldusega küll rahule jäänud, kuid toetab arstide ja õdede streiki igati. „See on ikka õige küll, et nad peavad saama paremat palka, kuna sellise raha eest ei taha nad tööle tulla,” ütleb ta.

Kõiki inimesi ei suutnud kliinikum aga muutunud töökorraldusest teavitada ja nii peab taastusraviarsti juurde juba kuu aega tagasi aja kirja pannud Aadu Raudla pettuma – täna ei toimugi vastuvõttu.

Seljavalude käes kannatav mees otsustab aga hoolimata streigist oma hädale abi leida ja suundub arstikabineti ukse taha ootama. Siiski peab mees lõpuks uue vastuvõtuaja broneerima, mis on alles pooleteise kuu pärast.

Avalehele
13 Kommentaari
Loe veel: