Allan Hmelnitski, Tõnu Pedaru ja Raul Saaremets ajal, mil Una Bombast sai taas Röövel Ööbik. Priit Simson (EPL arhiiv)

Ansambel Una Bomba sündis siis, kui Röövel Ööbik 1995. aastal avastas, et nad on enda kohta liiga tantsuliseks muutunud ning sobivama nime otsisid ja julgelt house’i kõikvõimalike teiste stiilidega segavat tantsubiiti edasi lõid. Iseendilegi võeti uued nimed – näiteks Allan Hmelnitskist sai H. Abib, Raul Saaremetsast sai Plastic G ja Tõnu Pedarust Tony de Torpedo. Viimased kaks astuvadki reede öösel varasemast erilisema väljanägemisega Telliskivi loomelinnakus lavale ja mängivad paremikku Una Bomba lugudest, mis 1990-ndate teises pooles olid oma ajast kindlalt ees. Vähemalt kolm aastat ees, sest 1997. aasta kassett „Honeycombat” 2000. aastal värske kraamina Kanada plaadifirma poolt välja anti.

Ainukordne võimalus

Una Bomba suuremat taaselustamist siiski loota ei tasu, sest tegijad on laval vaid tavabändi, Röövel Ööbiku (mille taaselustamine 2000-ndate keskel omal ajal Una Bomba ajajärgu lõpetas), tegemisest puhastumas. Kas enam Una Bomba nime all üles astutakse, pole planeeritud ja ei teata, nii et reede õhtu võib olla ainukordne võimalus nende tantsumuusikahitte kuulda.

Peo teine sensatsioon, Nggr Cowboy, on ansambel, kes üheksa tegutsemisaasta jooksul pole ainsatki päris kontserti andnud. Mutant Disco korraldajad on neid juba kolm aastat lavale üritanud meelitada. Reedesel peol ongi lõpuks 2001. aastal Pelgulinna paneelmaja neljandal korrusel asutatud kollektiivi, kes oma sõnul esindab psychobilly stiili, elu esimene päris live-ülesastumine. Sajandi alguses mõned lood kogumikel ilmutanud Nggr Cowboy tuleb lavale koosseisus: tuumik ehk asutajad Bubba Jackson ja Jaffe West ning kontsertkoosseisus kaasaaitavad Maikzombi (trummid), Valter (kitarr), Vaigla (bass) ja CD-del DJ Agulikabi. 

Lisaks palju muud head

•• Plaate mängib peol ka Briti dubstep’i ja dub techno DJ Asusu ehk Craig Stennett, kes on Marcus Löve ehk Eesti dubstep’i Dj L-OW plaadifirmakaaslane Project: Squaredi leibelist.

•• Lisaks esinevad ja plaate mängivad Sequoia (live), Bassfuk (UK), Rhythm Doctor, Raul Saaremets, Siim Nestor, STM & Espirit, Ajukaja & Andrevski jt.

•• Pidu algab kell 23 Telliskivi loomelinnakus (Telliskivi 60a).