Reformierakond tahab muutuda avatumaks ja ühe hoovana loob erakond vabatoetajate süsteemi. Arusaama järgi saaksid Reformierakonna ideid ja maailmavaadet toetavad Eesti kodanikud edaspidi erakonna poliitika kujundamisel enam kaasa rääkida. Samuti oleks vabatoetajatel võimalus erakonda annetustega toetada, kuid seegi on vabatahtlik. Ideaalis näeb Reformierakond, et 2015. aastal on erakonnal 30 000–50 000 vabatoetajat. Plaan on nii värske, et alles reedel tutvustati seda volikogul.

Peaministri büroo juhataja Kairi Uustulnd, kes Eesti Päevalehele plaane tutvustas, viitas, et Reformierakonna liikmeskond on tohutult kasvanud – ainuüksi jaanuarikuu jooksul avaldas erakonnaga liitumise soovi ligi 600 inimest. „Erakonnas on juba praegu ligi 12 000 inimest ja kui ühinemine sellises tempos jätkub, siis oleme vabariigi aastapäevaks Eesti suurim erakond,” tõdes Uustulnd.

Ta märkis, et ajaga ja erakonna kasvuga kaasas käimiseks peab muutuma erakonna struktuur. Nii hakatigi mõtlema, kuidas oma valijateni – näiteks viimastel riigikogu valimistel toetas Reformierakonda peaaegu 165 000 inimest – ja kõigi Eesti kodanikeni jõuda. Rahvakogugi näitas, et inimesed tahavad ka valimistevahelisel ajal kaasa rääkida.

Ameerika eeskujul

„Meile meeldiks, kui meil oleks inimestega pidev kontakt: meie saame rääkida oma ideedest ja küsida ühtlasi tagasisidet, kas see on üldse aktsepteeritav, on siin mingisuguseid ohte või on kellelgi hoopis paremaid ideid. Tähtis on kahesuunaline vahendajateta suhtlus. Sellest siis idee luua vabatoetajate süsteem, kus kõik Reformierakonna maailmavaadet toetavad inimesed saaksid kaasa rääkida poliitika, otsuste, ideede ja programmi kujunemisel, olemata samal ajal erakonna liikmed,” rääkis Uustulnd.

Avalehele
92 Kommentaari
Loe veel: