Reformierakonna otsustamistavasid kritiseerinud Rein Lang ja Kaja Kallas valiti juhatusse tagasi. Kallas sai seejuures äärimiselt veenva häältesaagi. Foto: Jassu Hertsmann

Erinevalt teiste koalitsioonierakondade üldkogudest pakkus Reformierakonna üldkogu puhul kõige vähem huvi see, kes saab esimeheks. Oli ju kõigile selge, et ainus kandidaat sellele kohale, praegune esimees Taavi Rõivas valitakse tagasi. Nii ka läks, Rõivas sai veenvad 750 häält.

Hulga huvitavam oli, milliseks kujuneb erakonna juhatus, meeskond, kellega Rõivas peab valitsuse juhtparteid juhtima. Suurim küsimus oli mõistagi, mis saab erakonna otsuste langetamise tavasid avalikult ja jõuliselt kritiseerinud Kaja Kallasest, Urmas Paetist ja Rein Langist. Eile selgus ka vastus: kõik nad valiti erakonna juhatusse tagasi.

Lang pääses juhatusse viimasena, kuid Kallas ja Paet kogusid muljetavaldava toetuse, vastavalt 666 ja 551 häält. Seega ei osutunud tõeks kartused, et end avalikkuse ees väga ühtsena näidata püüdva Reformierakonna liikmed saadavad kritiseerijad juhtivatelt kohtadelt minema. Vastupidi, Kallasele antud hääled näitavad, et tema mõtetel on erakonnas lai kandepind.

Avalehele
19 Kommentaari
Loe veel: