Palamuse vallas valvas tuleohutuse üle riiklik päästekompanii 1995. aastast kuni tänavu kevadeni, mil vallajuhid pidid tõele näkku vaatama – päästevõimek tagamiseks oli korraga vaja leida ise raha. Valla esialgsete arvutuste kohaselt peaks vald leidma aasta lõpuni 25 000–30 000-eurose investeeringu. Pilk pöörati ettevõtjate poole ning vallajuht Urmas Astel saatis välja kirja, mida ta ise nimetab väikeseks šantaažiks.

„Kutsun teid veel kord pritsumehi toetama. Kui peate seda võimatuks või vabatahtlike tegevust Palamusel hoopis mõttetuks, olge head, öelge oma arvamus kõva häälega välja,” seisab vallavanema kirjas. „Sellisel juhul on asi selge ja ka vald lõpetab omapoolsed ponnistused võimalikult kiire abi pakkumiseks õnnetuste korral.”

Väike šantažeerimine mõjus ja vald on lähedal kokkuleppele kõigi suuremate kohalike ettevõtetega, et vallas päästevõime püsiks. „Alates maist oleme hoidnud ühte meest alati valmis ja autot tangitult ning praegu tundub, et kõik läheb ka rahastuse otsimisel hästi,” sõnas Astel.

Avalehele
9 Kommentaari
Loe veel: