„Fännipilet maksab kuni 25. veebruarini või esimese 5000 pileti läbimüümiseni 50, sealt edasi 70 eurot, 1. juunist alates 90 eurot. Esinejate nimed avalikustatakse jooksvalt,”seisab tänavu 15.–16. juunini juubelit tähistava Rock Summeri kodulehel info. Kuid Eesti rokiringkondades ei tea Eesti Päevalehe andmetel keegi kedagi, kellele oleks tehtud esinemispakkumine. Samuti pole kusagilt läbi jooksnud ühegi võimaliku välisesineja nimi. Soomes 14.–15. juunini toimuva Provinssirocki peaesinejad, näiteks 1993. aastal Rock Summeri kõrvallaval esinenud ja aasta hiljem maailmakuulsaks saanud briti popineliku Blur või punk- ja raskerokilegendide Bad Religion ja Danzig Eesti Päevalehele teadaolevalt Eestit ei väisa.

Ka tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski-Toomik tõdes, et hetkel ostavad inimesed tõepoolest pileteid nagu n-ö põrsast kotis. „Tarbijatele võiks soovitada pigem oodata ikkagi ära esinejate kohta täpsema info esitamine. Eelkõige on see oluline igasuguste hilisemate pettumuste ära hoidmiseks,” ütles ta. „Kui tõepoolest täna avaldatud info põhjal on mõni inimene ostnud pileti ja hiljem on kontserdis pettunud, siis on väga raske tarbijal oma ootusi põhjendada ja vaielda.”

Kuid kui palju maksab ühe rokifestivali tootmine ilma esinejahonorarideta? Ainuüksi suur lava, milletaolistel tuuritavad näiteks Metallica või Red Hot Chili Peppers, maksab Eesti Päevalehe allikate andmetel 30 000–40 000 eurot, peale selle u 50 000 eurot muudeks kuludeks heli- ja valguspargist WC-de ning töötajate toitlustamiseni. Turvateenistuse päev maksab 15 000–17 000 eurot. Need on ühe lavaga ühepäevase sündmuse kulud. Peale selle platsikasutustasu. Kokku võib kahepäevalise kahe lavaga festivali taristu maksma minna
200 000 eurot.

Avalehele
72 Kommentaari
Loe veel: