Puudega inimeste jaoks jäid riigikogu koridorid eile taas kõledaks, sest mõistvat suhtumist nende probleemidesse sealt vastu ei kajanud. Foto: Priit Simson

„Head iseotsustajad! Eksperimendid inimestega kuuluvad eetika, mitte pelgalt rahanduse valdkonda. Raha me võime investeerida rumalalt ja siis me lihtsalt kaotame selle. Inimestega katsetamiseks tuleb üldjuhul enne katsetuste algust taotleda luba eetikakomiteelt. Kas te tõesti usute, et teil – 101 inimesel, kelle tööandjaiks on valijad – on moraalne õigus seadustada kahe, teist enamikule ilmselt tänaseni detailides arusaamatu sisuga eelnõuga laialdane ja ohtlik sotsiaalne eksperiment enam kui saja tuhande inimesega, kelle pihta karm elu on juba niigi valusalt löönud?” küsis Tiia Sihver liikumispuudega inimeste liidust eile riigikogu kõnepuldi kõrval ratastoolis istudes.

Pulti ta ei pääsenud, sest seda pole puudega inimesele kohandatud. Pärast oma kriitilist kõnet pidi ta tõdema, et see, nagu ka kõik eelmised, läks kurtidele kõrvadele. „Jäi tegelikult arusaamatuks, miks see üritus siin üldse toimus,” sõnas Sihver kahetsusega pärast saadikute sõnavõttude ärakuulamist.

« Avalehele 77 Kommentaari