Eile, üle nelja aasta hiljem oli Varvara mälestuseks tema leidmiskohta toodud mänguasju. Loodetavasti annab teadmine, et tüdruku mõrtsukas on suure tõenäosusega teada, ehkki kohtu ette teda tuua ei saa, Varvara lähedastele kauaoodatud hingerahu. Foto: Sergei Stepanov

Tuhanded ekspertiisid Eesti, Austria, Saksamaa, Hollandi laborites. Koostöö Venemaaga ja Scotland Yardiga, rääkimata lähiriikidest. Uurimisega hõlmatud sajad politseinikud. Need on ainult mõned märksõnad näitamaks, kui suure töö on politsei teinud, et saada teada, kes vägistas ja seejärel tappis neli aastat tagasi üheksa-aastase Narva tüdruku Varvara Ivanova.

Varvara Ivanova jäi kadunuks 2012. aasta 18. märtsi õhtul kella 19 paiku, kui ta oli päev otsa kodu juures mänginud. Oli koolivaheaeg. Perekond hakkas tüdrukut otsima ja teatas teda leidmata mõne tunni pärast lapse kadumisest politseile. Patrullpolitseinikud hakkasid Varvarat otsima samal õhtul. „Otsiti elusat Varvarat,” täpsustas tagantjärele Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Tarvo Kruup, kirjeldades Varvara kadumise päeva ja sellele järgnenud sündmusi.

Avalehele
73 Kommentaari
Loe veel: