Foto: Eesti Päevalehe lugeja
Tänavu aprilli lõpus sai lõpu esmapilgul väheütlev kriminaalasi, kus üks firma ehitas 2011. aastal Läänemaal Hanila vallas oma osaliselt looduskaitsealal asuvale kinnistule lambalauda. Või oleks õigem öelda, et soovis ehitada, sest asi oli ametlikult alles sealmaal, kus dokumendid ringlesid mööda erinevaid ametasutusi ehitusloa saamiseks. Kui aga ametnikud lauda tulevast asukohta üle vaatama läksid, selgus, et laut oli juba püsti, osad lammaste söödasõimed sees ning ehitajad paigaldasid usinalt laudahoone välisseina laudist.

Sellist ,,ehitus ees, paberid järgi" lähenemist ei kasuta tolle pea 33 hektari suuruse Uus-Kutsari nimelise kinnistu omanik OÜ Kodiaros esimest korda. Kinnistu asub osaliselt Puhtu-Laelatu looduskaitsealalmja osaliselt Rame hoiualal, millel vajavad säilitamist sellised elupaigad nagu lood ja puisniidud. Krundile on varem kerkinud tol hetkel kinnitamata detailplaneeringuga ja ehitusloata 24-meetrine linnuvaatlustorn.

Samast selgub, et kinnistule oli planeeritud muuhulgas ka külalistemaja-konverentsikeskus, elumaja koos kõrvalhoonega, kaks paadikuuri ning külaplats ürituste korraldamiseks. Lisaks lammaste varjualused, millest üks sattuski kriminaalasja keskmesse. Kes sellist seadustest üleastuvat ehituspraktikat järjekindlalt rakendab, polegi võimalik ametlikult teada saada. Pärast mitmeid omanikuvahetusi on firma praegune osanik peidus Luksemburgis asuva SEB esindajakonto taga. Sellisest Eestis mitte eriti levinud omanikevahetuse skeemist võib järeldada, et firma tegelik omanik ei soovi, et teda firmaga seostataks.'

Loe lisaks, miks on ettevõtjale kasulik enne teha ja alles siis küsida.

Avalehele
90 Kommentaari