Hundisilma talust astub välja Tallinna linnavalitsuse esindus: (vasakult) Taavi Aas, Mihhail Kõlvart ja Ain Saarna, taamal Kalle Klandorf ja Jekaterina Fedkina. <p>Foto: Rauno Volmar

Vahepeal kahtlustati, et Keskerakonna kongress võidakse erakonna juhile ja nüüdseks tagandatud Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele esitatud kahtlustuse tõttu edasi lükata, aga nüüdseks on kinnitatud, et ükski kahtlustus kongressi toimumisaega segada ei saa.

Kas 29. novembril teevad 1092 kongressile oodatavat saadikut Tondiraba jäähallis ajalugu ja valivad endale uue esimehe, on praegu vara öelda. Seda eriti olukorras, kus erakonna lihtliikmete hulgas autoriteetsed inimesed pole julgenud oma tegelikku arvamust Savisaare korruptsioonikahtluse kohta avalikult välja öelda, vaid on saatnud hoopis vastupidiseid sõnumeid. Näiteks olevat see, et kapo pidas suurima opositsioonierakonna esimehe Savisaare kinni, poliitiliselt motiveeritud tegevus, millega püütakse summutada Tallinna Sadama mastaapset korruptsiooniskandaali, sest see on seotud võimuerakondadega. Või et kogu asi kukub kokku veel enne süüdistuseni jõudmist.

« Avalehele 124 Kommentaari