KAVALAD: pea sama palju kui aia sees oli kuulajaid aia taga

Eesti publikule ei mõjunud kunagise megabändi südantlõhestavad ballaadid

Eelmise kümnendi Saksa roki-iidol Scorpions esines eile Balti-Skandinaavia miniturnee käigus Tallinna lauluväljakul. Scorpions jõudis Tallinna Riiast pühapäeva pärastlõunal ning astus lauluväljakul publiku ette kümme minutit enne poolt kümmet õhtul.

Väravad kontserdiplatsile avati kaheksast. Nagu kodumaiste kontserttuuride puhul oli Scorpionsi lava pööratud laulukaare suunas. Enne rokibändi soojendas publikut kodumaine Click OK.

Scorpions alustas Tallinna kontsrerti 90ndate rokihitiga “Tease Me, Please Me”. Kuid üle viie tuhande pealine publik elavnes alles pärast aastatetaguseid ballaade “Holiday” ja “You and I”. Enamik publikust istus siiski laulukaare all ning vaid päris lava ees olid fännid hoogsalt Scorpionsi muusikale kaasa elamas.

Taivo (27) Tallinnast: “Scorpions on ikka eelmise kümnendi bänd, sest viimasel ajal pole nad eriliste hittidega hiilanud. Mina tulin neid vaatama, kuna olin kunagi pikkade juuste ja lõhkiste pükstega äge rokkar. Jutt, et Scorpions on selle suve Aerosmithi asendusbänd on küll kuritegu, sest Aerosmith on ka tänapäeval vinge tegija, kuid Scorpions mängib unustatud aegade muusikat.”

Mariana (35) lapse ja mehega tuli Saksa rokibändi kuulama Pärnust. “Suvel reisime perega palju ringi erinevatel vabaõhukontsertidel. Soodsa piletipakkumise tõttu otsustasime ka neid kuulama-vaatama tulla. Selles ansamblis on oma võlu, sest Scorpionsi kunagiste ballaadidega on seotud nii esimene armastus kui murtud süda.”

Marek (22) ja Kristel (24) istusid laulukaare all juba enne kontserti omaette ümisedes Scorpionsi “Still Loving You’d”. Oma suurepärast viisipidamist ja sõnadeoskust põhjendas Marek sellega, et kõrvaklappidest tuli sama laul.

“Lindistasin endale kunagi mingisuguse Scorpionsi kogumiku, õieti ei teagi, mis selle nimi on, kuid need laulud on päris kuulatavad. Praegu ma enam sellist rokkmuusikat ei kuula. Kontserdile sain lihtsalt vabapääsme,” rääkis Marek.

Mareki sõbranna Kristel ei pea samuti suuremat rokkmuusikast ning on rohkem diskosõber. “Click OK on rohkem minu maitse,” ütles ta vaid napisõnaliselt.

Väiksele alale raadiotorni juurde oli mahutatud hulgaliselt müügiputkasid: sai nii ‰a‰lõkki, hamburgerit kui õlut ja kokat. Päris lava kõrval sai osta Scorpionsi meeskonna käest nende logodega T-särke 150 krooni eest ja pearätte 100 krooni eest.

Peaaegu samapalju oli neid Scorpionsi-huvilisi, kes otsustasid ansamblit kuulata ilma rahata piirdeaia tagant. Kontserdijäneste väitel oli kuuldavus ka aia tagant suurepärane.

Kaheksakümnendate aastate hiigelbänd laulis eesti publikule oma tuntumad ballaadid nagu “Wind Of Change”, “Still Loving You”, “You And I” ja lisas vahele ka karme heavyrocki lugusid. Veidi pehmemad rokilaulud pärinesid viimaselt albumilt “Pure Instinct”. Veidi üle kahe tunni kestnud kontsert lõppes enam-vähem päikese loojudes.

Scorpions on tänaseks juba 27 aastat koos mänginud ja müünud üle 22 miljoni plaadi.

Enne Tallinna kontserti esinesid sakslased Riia lauluväljakul, päev varem Vilniuses ning kolmapäeval esineti Valgevenes Minski spordipalees.

Pärast Eesti kontserti sõidab Scorpions Soome, kus astub üles Oulu pesapallistaadionil.