Marko Mumm

Gustav Ernesaksa stipendiumid antakse pidulikult üle 24. jaanuaril 2010 Estonia Kontserdisaalis, Eesti Kooriühingu aastakontserdil, teatas Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutus

Gustav Ernesaksa Fondi haldusnõukogu otsusel saab peastipendiumi väga suurte kogemustega koorijuht ja muusikapedagoog Jüri Rent „järjepideva ja eduka töö eest meestelaulu arendamisel, pikaajalise ja eduka töö eest lalupidude dirigendina ning olulise panuse eest üliõpilaskooride liikumisse.“

Jüri Rent on lõpetanud Tallinna riikliku konservatooriumi koorijuhtimise eriala. Ta on juhatanud mitmeid koore, sealhulgas Tallinna tehnikaülikooli akadeemilist meeskoori ja Tallinna ülikooli meeskoori ning on aastaid töötanud rahvusooper Estonia peakoorimeistrina. Täna töötab ta Tallinna ülikooli meeskoori dirigendina, on kooridirigeerimise dotsent Eesti muusika ja teatriakadeemias ja lektor Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias.

Jüri Rent on olnud aastaid laulupidude hinnatud dirigent ning ta seisab noormeeste kooride ees dirigendipuldis ka 2011. aasta noorte laulupeol. 

Koorimuusika edendamise stipendiumi saab koorijuht Elo Forsel „kooriliikumise arendamise eest Virumaa erinevates kooriliikides ning panuse eest lastekooride liigi arendamisel laulupidudel“.

Elo Forsel õppis Tallinna muusikakeskkoolis, lõpetas 1987 Tallinna riikliku konservatooriumi prof. Kuno Arengu dirigeerimisklassi. Ta on töötanud Tallinna muusikakeskkoolis ja Eesti muusikaakadeemias dirigeerimise õppejõuna, juhatanud Tallinna muusikakeskkooli kammerkoori, inseneride meeskoori, Tallinna Raekoja kammerkoori ja Avinurme meeskoori. Aastast 2000 elab ja töötab Virumaal, juhatades Oonurme segakoori, Rakvere kammerkoori „Solare“ ja Virumaa tütarlastekoori. Elo Forsel on olnud mitmete laulupidude dirigent ning ta osaleb ka 2011. aasta noorte lalupeo ettevalmistamisel lastekooride liigijuhina.

Õppestipendium määrati Eesti muusika ja teatriakadeemia kooridirigeerimise eriala üliõpilasele Martin Sildosele.

Sildos lõpetas Tallinna 21. Kooli, alustas muusikaõpinguid G. Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis löökpillide erialal ning jätkas samal erialal Eesti muusika ja teatriakadeemias. Alates 2007. aastast õpib sealsamas koori dirigeerimist prof. Toomas Kapteni juures. Ta on osalenud Eri Klasi ja Paavo Järvi meistrikurustel, töötanud kolm aastat rahvusooper Estonia orkestris löökpillimängijana ning tegelenud komponeerimise ja arranžeerimisega. Alates 2008. aastast on ta Revalia kammermeeskoori teine dirigent Hirvo Surva kõrval.