Siim Kallas võib muiata: pole välistatud, et ühele presidendikampaaniale võib Eestis järgneda veel teine. Foto: Vallo Kruuser

Kui nüüd ALDE presidendivalimiste kaotusele tagasi vaatate, siis milles oli põhjus? Teisel poolel oli rohkem aega kampaaniat teha?

Teisel poolel oli rohkem aega, neil olid kokkulepped. Kui ma oleksin tõesti otsustanud maikuus, kui esimesed kandideerimise jutud minuni tulid – milleks ma siis üldse valmis ei olnud –, siis oleks võib-olla need kokkulepped tehtud minu peale. Van Baalen (Hans van Baalen, kes valiti ALDE presidendiks) ja see ringkond, keda me seal kongressil nägime, on inimesed, kes on üksteisega palju koos käinud. ALDE seltskond, kus mina ei ole niimoodi sees olnud. Selles seltskonnas on van Baalen omainimene.

Te olete kogenud poliitik ja pidite seda kõike ju ette nägema. Miks siis otsus kandideerida nii hiljaks jäi?

Kokkuleppeid on alati tehtud, aga on ka olnud, et delegatsioonid tulevad kohale ja hääletavad ikka nii, nagu neile seal kohapeal tundub. See 117 häält, mis ma sain, ei olegi väga vähe. Me analüüsisime siin, et mõnest suurest erakonnast oli ka päris palju delegaate meie taga. Need, kes tahtsid muutusi, nende veendumus oli, et võidušanss on olemas. Aga selge on, et kui poliitikas läheb valimisteks, on alati risk.

Avalehele
222 Kommentaari