Reformierakonna looja, esimene esimees ja praegune auesimees, kunagine peaminister ja äsja Euroopa Komisjoni asepresidendi ameti maha pannud Siim Kallas tsiteerib intervjuu hakul esmalt üht meili, mis võtab kokku möödunud kolmapäeva õhtul toimunud Reformierakonna juhatuse koosoleku, mille päevakorras pidi olema Eerik-Niiles Krossi erakonda võtmise küsimus. Kallas ironiseerib, et alustab etteloetava kirjaga intervjuud n-ö kirjanduslikus võtmes.

„Igasugune kõrvaltegevus ja avalikkuse poolt välja mõeldud sisevõitlus ei aita seda eesmärki saavutada. Seega katsume oma vastastele kondi hambusse andmisest hoiduda ja keskendume oma poliitikate tutvustamisele,” loeb Kallas ja tsiteerib edasi: „Olen veendumusel, et Eerik-Niiles Krossi näol on tegu väga tugeva poliitiku ja karismaatilise isikuga. Konkurendid teevad kõik, et tema tugevaid külgi ja häälevõtmise võimet pisendada. Me ei tohi seda teha lasta. Las inimene teeb tööd ja tõestab ennast, las valija annab hinnangu. Täna saan erakonna liikmetele öelda, milline minu eelistus on. Mina toetan Krossi. Ta on meiega liitunud, et kaasa aidata meie ühise valimisvõidu saavutamisele. Jõudu talle selles.”

Kallas ei ütle, kes kirja saatis, kuid tegelikult on see kiri juba avalikkuse ette lekkinud. Kirja saatis Reformierakonna liikmetele erakonna juhatuse liige Kalev Lillo.

Avalehele
243 Kommentaari
Loe veel: