Foto: Delfi lugeja

Hoones ladustati ka keemilisi aineid. Tulekahju tõttu levis mürgine suits kuni kahe kilomeetri raadiuses, Sillamäe elanikel paluti varjuda siseruumidesse, sulgeda aknad ja uksed, sest kile ja PVC põlemisel tekivad hingamisteid ärritavad ühendid, mis võivad viia hingamisraskusteni,

Eesti Päevalehe trükkimineku ajal polnud tulekahjule veel piiri pandud – päästjad kustutasid hoonet väljaspoolt, sest sisenemine oli võimatu. Osa hoone katusest oli sisse varisenud. Sündmuskohal töötas erikeemiatalitus, kes mõõdistas mürgise suitsu levikut.

Terve linn haises

Kolm päästjat oli eileõhtuse seisuga saanud päästetöödel tervisekahjustuse, tööstusettevõtte töötajad kannatada ei saanud.

Sillamäel viibinud Delfi kaastöölise Sergei Stepanovi sõnul linnas paanikat ei olnud, ent inimesi liikus tänavatel vähe ja üks neist kandis gaasimaski. „Terve linn haiseb põlenud plastiku järele,” teatas Stepanov.

Silmeti endine omanik Tiit Vähi ütles, et tema teada sai tulekahju alguse Molycorp Silmeti hoones remondi käigus. „Ma usun, et probleem on olnud selles, et hoones nr 51 tehti suurekabariidilisi remonditöid, kaasa arvatud keevitust. Ma olen kuulnud, et tööpäeva lõpu poole läks midagi põlema, tulekahju arenes,” rääkis Vähi. Delfi