„Rõhutan veel kord: meie praegune peamine fookus on idapiir ja ohtudele reageerimine.”Võrumaal Misso vallas Pedetsi jõe kaldal paigaldati eelmise aasta novembris Eesti-Vene kontrolljoonele esimene piiripost. Siseminister Hanno Pevkuri (vasakul) sõnul oli see Eesti-Vene piiri väljaehitamise sümboolne algus. Foto: Rauno Volmar

Riigikontrolli värskes auditis öeldakse, et seniste suundumuste jätkudes tuleb PPA-l kümne aasta pärast läbi ajada kolmandiku võrra väiksema hulga töötajatega. Kui asutus ühendati, töötas seal 6000 inimest, praegu on neid 5000. Samamoodi jätkates on inimesi kümne aasta pärast 3400. Otsesõnu nenditakse PPA pidevat alarahastust.

Ma ei seoks seda ainult rahastusega. On tõsi, et PPA on viie aastaga vähenenud tuhande inimese võrra. Ent riigikontrolli hinnangul on teenuste tase jäänud samaks ja paljudes lõikudes isegi paranenud. See on saavutatud eelkõige tänu PPA-s töötavate inimeste pingutustele. Usun, et siinkohal saame kõigile neile öelda suur aitäh. Samas peame arvestama, et elanikkonna vähenedes on vähenenud ka riigilt palka saavate inimeste arv. On üldteada, et mida väiksem on riik, seda kallim on seda pidada. Politseis ja piirivalves oleme jõudnud seisu, kus ei ole võimalik enam väheneda. Peale kõige muu on teada mure ka auditi esile toodu, et suureneb penisoniikka jõudvate inimeste hulk, kellel on eripensioniõigus. Tõsi, viimasel viiel aastal pole PPA töötajate keskmine vanus märkimisväärselt tõusnud. Aga veel kord: minu hinnangul ei tohiks PPA inimeste arv enam väheneda. Meie ülesanne on see ühiselt tagada!

Avalehele
227 Kommentaari
Loe veel: