Tapio Mäkeläinen näitab oma raamatuid, mis tutvustavad Pärnu, Kuressaare, Tartu ja Lääne-Virumaa vaatamisväärsusi. Mäkeläinen on ka raamatu „Kõrtsiskäija Tallinna teejuht” üks autoreid. Foto: Priit Simson

„Oma 60. sünnipäevaks 2018. aastal tahan kaante vahele saada 18 Eestimaa soomekeelset reisijuhti, kus oleks juttu viimasest kui ühest vallast,” räägib Soome estofiilide üks sümbolkujusid, Tuglase seltsi tuntud kultuurisekretär Tapio Mäkeläinen. Peale kõigi maakondade raamatute ilmub sarja lõpetuseks kolm üllitist ka Tallinna kohta. On tähelepanuväärne, et 2018. aastal, mil 18 raamatuga sari lõpeb, tähistab Eesti Vabariik oma sajandat sünnipäeva.

„Kui hakkaksin alles täna neid raamatuid kokku seadma, ei jõuaks ma kuhugi. Õnneks on mul Eesti-reiside juhtimise 30 aasta kogemused ja märkmed,” ütleb Tapio Viru keskuse Rahva Raamatu poes oma üllitisi pihus hoides. Nende kogus on juba täna muljet avaldav. Ta on just naasnud Lääne maakonnast Kirblast ja Kullamaalt, kus käis ammu tuttavate paikade muutusi üle vaatamas.

Loe edasi, milliseid huvitavaid fakte soomlase raamatust leida võib.

Avalehele
5 Kommentaari
Loe veel: