Sotsiaaldemokraatliku Erakonna valimispidu pubis Pööbel, vasakult Anastassia Kovalenko, Jaak Juske, Jevgeni Ossinovski, Triinu Ossinovski ja Siim Tuisk. Foto: Rauno Volmar

Eelmises riigikogus oli Sotsiaaldemokraatlik Erakond suuruselt kolmas partei. Selle nädala alguses sai neist kümne kohaga kõige pisem erakond parlamendis. Kaotati viis kohta. Muuseas, üle-eelmise riigikogu koosseisuga võrreldes kaotati lausa üheksa kohta. Siiski loodeti, et hoolimata kesisest tulemusest püsitakse võimul ja saadakse nelja aasta pärast taas populaarseks.

Kui ülejäänud reformierakondlased tähistasid esmaspäeva varahommikul valimisvõitu, varjas Kaja Kallas end peomüra ja meediakära eest koos Jevgeni Ossinovski ja Sven Mikseriga NR99 tagatoas. Räägiti kahe partei ühisest tulevikust. Kõik viitas, et võimule tuleb sotside, Isamaa ja Reformierakonna kolmikliit.

Eile kõik muutus. Kaja Kallas teatas, et uue valitsuse moodustamiseks hakatakse läbirääkimisi pidama Keskerakonnaga. Paljud ütlesid, et otsus oli pragmaatiline. Ja sotsid? Nemad kaotasid valimised ning tõenäoliselt ka koha valitsuses.

Avalehele
417 Kommentaari