Eile alanud streik mõjutas Lääne-Tallinna keskhaigla sisekliiniku kardioloogi ja Tallinna arstide liidu juhatuse liikme Lembi Augi sõnul kõige rohkem eriarstiabi. „Toimub töö statsionaaris ning töötab vältimatu ja erakorraline abi. Ainult eriarstiabi ei saa. Mingi muu tegevus haiglas ei ole ju peatunud. Tegelikult haigla osas ei muutu midagi, siin on kõik endistviisi. Vaid polikliinikus valitseb tühjus,” kirjeldas ta.

„Võetakse vastu neid, kes on ette nähtud ja jäävad väljapoole streiki, ehk lapsed ning need, kellele peab tagama järjepideva ravi,” ütles Aug.

„Näiteks osa psühhiaatrilisi haigeid, ka siirdatud maksa, neeru või kopsudega inimesed või HIV-haiged. Kahjuks ka metadooni asendusravil narkomaanid, kes võiksid muidu ühiskonnale ohtlikuks osutuda,” lisas Aug, kelle sõnul käib Lääne-Tallinna keskhaigla ambulatoorses eriarstiabis tavapäraselt nädalas 1700 kuni 2000 patsienti. Seega jäi ühe streigipäevaga ära 340 kuni 400 visiiti.

Ida-Tallinna keskhaiglas jäi eile tööseisaku tõttu ära 1500 kuni 2000 konsultatsiooni ehk 95 protsenti ambulatoorsetest vastuvõttudest, sõnas Ida-Tallinna keskhaigla diagnostikakliiniku juhataja Toomas Kariis.

Põhja-Eesti regionaalhaiglas oli vastuvõtt ette nähtud 86 arstil, kellest 23 töötasid miinimumkokkuleppe tagamiseks ning kuus ei streikinud, kirjeldas haigla kommunikatsioonijuht Inga Lill. Seega streikisid esimesel päeval 57 arsti, ära jäi umbes 600 visiiti.

Avalehele
2 Kommentaari
Loe veel: