Taavi Rõivase sõnul on töövõimereformi ettevalmistamine graafikus ja näiteks jaanipäevaks peaks riigikogu olema selle vastu võtnud. Foto: Ilmar Saabas

Valitsuses kooskõlastusringil oleva töövõimereformiga tahab sotsiaalministeerium muuta pea pooltsadat seadust. Minister Taavi Rõivas selgitab, kuidas muutused, mis on palju küsimusi tekitanud, hakkavad inimese elu mõjutama.

Mis on teie jaoks töövõimereformi juures kõige olulisem muutus?

Kõige olulisem on, et võimaldame kõikidel, kes soovivad tööd teha, seda tulevikus oluliselt lihtsamini ja tulemuslikumalt saavutada. Oleme osalise ja puuduva töövõimega inimeste käest küsinud, kui paljud oleksid huvitatud sellest, et enda ja oma pere toimetuleku parendamiseks tööd teha. Kaks kolmandikku neist ütleb, et neil oleks selle vastu huvi. Reformi kõige olulisem tulemus on see, et saame rohkem investeerida inimeste tervisesse rehabilitatsiooniteenuste ja abivahendite kaudu. Näiteks rehabilitatsiooniteenuste eelarvet on plaanis tööealistele neljakordistada. Üks eesmärk on ka läheneda igaühele individuaalselt ja igaühele antav lahenduste komplekt võib olla veidi erinev. Näiteks paljusid aitaks see, kui rehabilitatsiooniteenust saaks praegusest näiteks kaks või kolm korda pikema aja jooksul.

Loe edasi ja saad teada, kui palju on riik nõus tööandja kulusid kompenseerima, et too saaks endale osalise või puuduva töövõimega inimese ametisse võtta.

« Avalehele 73 Kommentaari