Elvis Grüneril on Vilde teel autoremonditöökoda ning sõidab iga päev tööle marsruudil, millel asub suur löökauk. Seetõttu oli ta kuni kümnenda maini suutnud seda ka vältida. „Tean siin iga väikest löökauku ja kivi. Samuti hoian ja hooldan enda autot. Ma ei ole nii loll, et sõidan lihtsalt läbi augu,” rääkis ta. Õuealal tee peale jooksnud lastele otsasõitu vältides sõitis ta siiski oma Range Roveriga Vilde tee 92 maja juures asuvasse löökauku ning lõhkus sõiduki.

See auk on kahju tekitanud vähemalt 2000 euro ulatuses. See on ühe jutiga purustanud vähemalt neli autot. Augu juurde paigaldati hoiatav liiklusmärk alles pärast neljandat sealsamas juhtunud õnnetust. Tallinn teeb aga osavaid liigutusi, millega kahju kompenseerimist vältida. Kokku on kommunaalametile selle aastanumbri sees esitatud löökaukudes lõhutud autode eest kahjunõudeid 136 170 euro eest, millest on välja makstud 29 042 eurot ehk sisuliselt vaid viiendik. Kokku on kommunaalametile esitatud 409 kahjunõuet, kokku on seega ühe augu tekitatud nn keskmiseks kahjuks üle 330 euro.

Loe lisaks, mida arvavad Vilde tee löökaugus auto lõhkunud mehed ning kui suure osa esitatud kahjunõuetest kommunaalamet hüvitab.

Avalehele
97 Kommentaari
Loe veel: