beachradio-nl.blogspot.com

Esialgse info kohaselt kaotas sõiduauto BMW juht sõiduki üle kontrolli, kaldus vastassuunavööndisse ning põrkas kokku vastu liikunud väikebussiga Volkswagen, teatas Põhja prefektuur.
Liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kiirabi viis sündmuskohalt haiglasse mõlemast sõidukist kaks inimest, kellest BMW kaasreisija, 30-aastane mees, suri saadud vigastustesse.
Volkswageni väikebussis olnud ülejäänud viis inimest viga ei saanud.

Liiklusvool oli õnnetuse tagajärjel mõnevõrra takistatud, kuid kumbki sõidusuund polnud suletud.

Põhja prefektuuri avariitalituse juht komissar Rene Birk palub inimestel tõsiselt arvestada keeruliste teeoludega.
„Lõplikku kindlust, et me õnnetusse ei satu pole olemas, kuid väga palju saab siiski iga sõidukijuht ära teha, et tõsta nii enda kui teiste liiklejate ohutust,“ sõnas komissar.
„Eelkõige tuleb olla ettevaatlik ning valmis ootamatusteks. Nii õpetatakse autokoolides nn libedasõidul ohutuid sõiduvõtteid ootamatu libedusega hakkama saamiseks. Rooli keeramine ning piduri kasutamine on libedates teeoludes tunduvalt suurema mõjuga ning sõiduki üle kaob kontroll palju lihtsamalt.“

Komissari sõnul võib väita, et ohuolukordades käitumise sagedased vead on, et rooli keeratakse üle ning pidur vajutatakse põhja.
Paraku tähendavad need koosmõjus, et sõidukijuhist saab praktiliselt kaasreisija. „Õigesti öelda on tunduvalt lihtsam, kui päriselus teha. Igal juhul tasub seda ohutus kohas harjutada,“ soovitas Birk.