.Allikas: TNX Emor, foto: Hendrik Osula, graafika: Maret Müür

Tänavuste Londoni olümpiamängudega saab otsa harjumuspärane süsteem, et kõiki ülekandeid näidatakse Eesti rahvusringhäälingu kanalitest. Nimelt otsustas rahvusvaheline olümpiakomitee loobuda alates 2014. aasta Sotši talimängudest põhimõttest, et suurte spordiülekannete vahendajaiks on üldjuhul Euroopa ringhäälingute liit EBU ja selle liikmed (Eestis siis vastavalt ERR).

Nüüd tegeleb ülekandeõiguste müügiga spetsiaalselt selleks loodud organisatsioon ja pakkumisi saavad teha ka erakanalid. Eestist osalesid oktoobris alanud konkursil ERR, Kanal 2 ja TV3. TV3 esitas parima pakkumise tippalade näitamiseks ja saab selle õiguse nii Sotši talimängudel kui ka Rio de Janeiro suvemängudel. Ülejäänud ülekanded jäävad ETV-le.

ETV sporditoimetuse juht Marko Kaljuveer eile konkursitulemust kommenteerida ei tahtnud, viidates, et ametlikku teadet ülekandeõiguste kohta pole veel tulnud.

Ülekanded jagati kuueks

ERR-i nõukogu esimees Agu Uudelepp märkis, et teemat ERR-i uue nõukogu koosolekul ei arutatud, kuid uuris juhatuse käest olümpiaülekandeid puudutava informatsiooni järele. Ta selgitas, et olümpiamängude ülekandeõiguste konkursil sai teha pakkumise kuues kategoorias: ava- ja lõputseremoonia, üks tippala, kõik teised alad, internetis näitamise õigus, mobiiltelefonis näitamise õigus ja raadioülekanded.

TV3 võitis Uudelepa sõnul pakkumise teises kategoorias ja saab näidata kanalile kõige meelepärasemat spordiala. Ava- ja lõputseremoonia ning kõigi teiste võistlusalade ja raadioülekannete õigused jäävad Uudelepa kinnitusel ERR-ile. Interneti- ja mobiiliülekannete õigusi liiga madala pakkumise tõttu veel välja ei jagatud.

Avalehele
88 Kommentaari
Loe veel: