Kadri loodab, et vabatahtlik töö tuleb talle kasuks ülikooli­õpingute jätkamisel. Foto: Karin Kaljuläte

Töökassa kaudu vabatahtliku töö võimaluste kasutamine on viimastel aastatel üha populaarsemaks muutunud. Võrreldes üle-eelmise aastaga on sel viisil rakendust leidvate inimeste arv kahekordistunud.

2010. aastal, mil töötukassa vabatahtliku töö teenuse pakkumist alustas, osales seal vaid 14, järgneval juba 300 ja mullu juba 617 inimest, märkis töötukassa koondamistele reageerimise juht Maiken Sõrg. Ainuüksi eelmisel kuul on vabatahtlikuna tööd teinud juba 75 inimest, lisas ta. Vabatahtlikule maksab töötukassa 3,84 euro suurust stipendiumi päevas ning sõidu- ja majutustoetust 10 eurosenti kilomeetri kohta.

Töötukassa pressiesindaja Erko Vanatalu sõnul teeb töötukassa koostööd umbes 150 ühendusega, kes vabatahtlikku tööd pakuvad. Inimene võib ka ise endale sobiva organisatsiooni otsida, seejärel sellest oma konsultandile teada anda ning siis sõlmitakse leping.

Vabatahtlikku tööd tehakse enamasti ühiskonna heaks näiteks kultuuri, hariduse ja heategevuse valdkonnas, kirjeldas Sõrg. Eesmärgiks ei tohi olla majandustegevus, tulu- ega tööjõukulu kokkuhoid. Eelmisel aastal olid Sõra sõnul töötukassa partneriteks kogudused, noortekeskused, haiglad, hooldekodud ja erinevad
seltsid.

Avalehele
24 Kommentaari
Loe veel: