Püstised terastalad keevitati tammi külge ebaseaduslikult. Kalastajad on tammile pannud ööpäevase valve, et ehitustegevust takistada. Foto: Madis Veltman

Esmaspäeva õhtul kella kuue ajal sõitis kalateadlane doktor Martin Kesler keskkonnaministeeriumis peetud seminarilt koju. Kuna Kotka pais oli just mõnda aega tagasi purunenud, otsustas Kesler sealt läbi sõita, et näha, milline on olukord. Kui teadlane paisu juurde jõudis, käisid seal aga ehitustööd. Töömehed keevitasid hoogsalt tammi külge suuri musti terastalasid. Viieteist tala jagu tööd oli juba tehtud ja viimase, kuueteistkümnenda tala keevitustööd veel pooleli. Samal hommikul oli kohapeal käinud keskkonnainspektsioon. Ka nende sinna jõudmise hetkel oli lähedalasuv kalakasvandus Kotka Forell parasjagu purunenud paisuposte välja vahetama asunud.

Selle ümber, kuidas tamm täpselt purunes, on samuti palju segadust. Keskkonnaameti hinnangul purustas tammi jõevool, omanik arvab, et tammi lõhkusid vandaalid ja kalurite seas liigub jutt, et mängus on kalakasvataja enda kuri käsi, kes tammi renoveerimiseks vanad postid maha lõhkus. Kalakasvatuse jaoks on tammi purunemine suur kaotus, kuna kasvatuseks vajalik vesi tuli seni just paisutuselt.

Avalehele
105 Kommentaari