Kanadast pärit Der-Liang Yung tudeerib Tallinna tehnikaülikoolis doktorantuuris mehhanotehnikat. Ta uurib näiteks seda, kuidas teha uusi, sitkemaid ning kõvemaid materjale Foto: Tanel Meos

Haridusministeeriumi statistika andmetel on viie aastaga Eestisse õppima asunud välismaalaste hulk kahekordistunud, ulatudes eelmisel õppeaastal 1800 tudengini. Eeloleval õppeaastal on loota aga veel suuremat üliõpilaste hulka - kõikidesse ülikoolidesse on avaldusi esitanud rohkem välismaalasi kui mullu.

Üks Eestisse õppima asuv tudeng on indialane Danish Ameer Khan, kes astus Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) ingliskeelsesse elektroonika ja kommunikatsiooni magistriõppesse. Ta põhjendas oma valikut sellega, et Eestis on head õppekavad, mis vastavad praegu tööstuses nõutavatele standarditele, ning Eesti ülikoolid on seotud USA ülikoolide ja tootjatega. „Näiteks on TTÜ-l koostöö Silicon Valleyga," märkis ta. Hea on Khani meelest ka see, et eestlased oskavad inglise keelt ning välistudengitel on siin odav elada ja õppida. „Olen ka kuulnud, et Eestis saab ülikooli kõrvalt osalise ajaga tööl käia," märkis ta lootusrikkalt. Khani sõnul võikski kehvemal järjel välistudengitel olla võimalus leida endale osalise töökoormusega amet näiteks ülikooli juures.

Loe edasi, kui palju ja mis erialadele kandideerisid välistudengid Tallinna ülikooli ja Tartu ülikooli.

Avalehele
20 Kommentaari
Loe veel: