Foto: Henry Romero, Reuters/Scanpix

SAPTK-i toetajatele saadetud kirjas, kus Vooglaid palub toetust bukleti välja andmisel ja levitamisel, selgitab sihtasutuse juhataja, et tegemist on tõesti võimsa relvaga "mille abil saame viia oma võitluse perekonna, abielu ja perekondlike väärtuste kaitseks hoopis uuele tasemele". Ta toonitab: "Karm tõsiasi on see, et homoliikumine rajaneb valedel, valetamisel ja manipuleerimisel - pea kõik, mida homoaktivistid oma püüdluste põhjendamiseks, õigustamiseks ja läbisurumiseks väidavad, on vale!" Järgnevalt toob Vooglaid välja mõned näited valedest, mida "homoaktivistid korrutavad pidevalt", muuhulgas see, et homoseksuaalsus on geneetiline ja muutmatu isikuomadus ning et homosuhted ei ole tervistkahjustavamad kui mehe ja naise vahelised suhted.

Vooglaiu koostatud buklett lubab tuua valgust paljudesse teistessegi ajalehtedes, raadios, teles, koolides, eravestluses ja mujal korrutatud valedesse. "Ent sageli ei julge inimesed homoaktivistide valede vastu astuda, sest nad ei oska oma seisukohti piisavalt hästi põhjendada. Et mitte jääda häbisse, eelistatakse vait olla. See annab aga homoradikaalidele veelgi jultumust juurde ja aitab homoliikumise valedel veelgi laiemalt levida."

Just selle pärast koostas Vooglaid põhjaliku ülevaate homoliikumise peamistest väidetest, et näidata, kuidas need tuginevad valedel, vassimisel ja manipuleerimisel.

Vooglaid palub üleskutses abi bukletis välja toodud argumentide selgitamisel pereliikmetele, sõpradele, tuttavatele ja kolleegidele - nii paljudele kui võimalik ning lubab bukletist lisaeksemplare selle tegemiseks. Teiseks palub Vooglaid annetustega panustada buklettide juurde trükkimisesse, et neid levitada üle Eesti.

Muuhulgas annab Varro Vooglaid ka teada, et ta on ette valmistamas ka videoklippe, milles on homoliikumise valed samuti lahti seletatud.