Viimsi vallavolikogu istung. Viimsi endine vallavanem Enn Sau on vanade lepingute pärast taas skandaali sattunud. Foto: Annika Haas

Eesti rikkaimas vallas Viimsis on taas puhkenud skandaal. Uudis see ühelegi Viimsi poliitelu jälginud inimesele ilmselt ei ole, pigem ajab korduv „refrään” haigutama. Võiks eeldada, et Eesti jõukaima valla – keskmine palk oli 2014. aastal 1362 eurot, Eestis 954 eurot – elanikud suudavad valida väärikad esindajad, kes Eesti suuruselt kuuendat omavalitsust mõistlikult juhtida oskavad, kuid tegelikkus on teine.

On läinud hoopis nõnda, et valla juhtimisega puhkevad aina uued skandaalid ja võimuvahetused, mille tulemusena võimule pääsev opositsioon senist vallavalitsust sulitempudes süüdistab. Võimuvahetused on kaasa toonud isegi kohtuasju ja politseiuurimisi, mis mõne aja möödudes sumbuvad. Kümme aastat tagasi peksti oma kodus julmalt läbi toonane vallavolikogu esimees ja sellegi põhjused arvati olevat poliitilised. Kõik see on viinud olukorrani, et Eesti mõjuvõimsaimas vallas – nagu nimetavad seda mõned kohalikud poliitikud – ei jõua ilmselt ka kohalikud elanikud enam arvet pidada, kes on parasjagu vallavanem, kes vallavolikogu esimees ja kas keegi kellegagi üldse koostööd teeb.

« Avalehele 22 Kommentaari
Loe veel: