„Probleem ei olnud meie perekonnas, see ei ole see. Probleem oli väljas. Jah, probleem oli ikka õpetaja ja tema vahel,” soostus Vahur Ruut jagama oma oletusi, miks poeg õpetaja maha lasi. Foto: Andres Putting

Viljandi Paalalinna koolis õpetaja tapmises kahtlustatava poisi isa Vahur Ruut ilmus eile Tartu maakohtu Viljandi kohtumajas peetud eelistungile, kaasas kiriku laulu- ja palveraamat. Istungit oodates istus ta vaikselt ja sirvis pingsalt raamatut. „Ma olen luterlane. Täna saan ma sellest abi, hingetoetust ja tuge. See laastas ja rüüstas kõik ära. Me ei ole enam need, kes me enne olime,” ütles ta.

Pärast oktoobri lõpus olnud tulistamist ei ole Ruut kordagi meediaga suhelnud. Nüüd soovis ta teha avalduse, mida on juba tükk aega endas kandnud. „Mul on selle juhtumi pärast äärmiselt kahju,” ütles ta. „Ema ja armastatud abikaasa kaotus on korvamatu ja selle vastu ei aita miski, see haav ja tühjus jäävad hinge elupäevade lõpuni. See, kes selle teo toime pani, peab lihtsalt enda ülejäänud elu jooksul selle jumala pahameele ära teeninud teo lunastama,” lisas ta.

Avalehele
199 Kommentaari
Loe veel: