Naiste marss 19.01.2019 Foto: Andres Putting

TSITAAT

24. jaanuaril ütles Mart Helme intervjuus Postimehele Naiste Marsi kohta: "Algselt on see olnud Trumpi-vastane naiste marss."

KONTROLL

Vaatame Naiste Marsi kodulehel olevat missiooni ja visiooni sõnastust. Seal seisab muu teksti kõrval: "Naiste Marss Washingtonis saadab meie uuele valitsusele nende esimesel ametisoleku päeval ja kogu maailmale julge sõnumi: naiste õigused on inimõigused."

Marss toimus päev pärast Trumpi ametissevannutamist. USA meedias on laialdaselt kajastatud, kuidas marss sündis päev pärast Trumpi valimist, kui aktivist Theresa Shook postitas Hillary Clintoni toetamisega seotud Facebooki-lehele vastava üleskutse.

OTSUS

Tõsi
Foto: Ekspress Meedia

PROJEKTIST

Eesti Päevaleht, Delfi ja Eesti Väitlusselts käivitasid 2017. aasta septembri alguses Faktikontrolli projekti, mille käigus jälgitakse, kuidas poliitikud faktidega ringi käivad.

Väitlusseltsi juures tegutsevad faktikontrolörid jälgivad igapäevaselt poliitikute meedias väljaöeldavat ning kontrollivad erinevaid esmapilgul kahtlust äratavaid või küsimusi tekitavaid väiteid. Kontrolli tulemused ilmuvad EPL/Delfi arvamusveebis ning seal antakse poliitikute väidetele hinne kuuepunktiskaalal: naeruväärne, vale, pigem vale, nii ja naa, pigem tõsi ja tõsi.

Hea lugeja! Kui ka sinule jääb silma mõni valekahtlusega väide, saada see julgelt aadressile faktikontroll@delfi.ee.