Henn-na tüüpiline numbrituba. Klienti aitab teenindada tahvelarvuti ja robot, mis on hotelli majutava lõbustuspargi maskott. Foto: Shizuo Kambayashi

Eestis on robotid ja robootika kitsas entusiastide ala, mis pälvib aeg-ajalt laiemat tähelepanu tänu igal aastal Tallinnas toimuvale suurüritusele Robotex. Jaapanis on aga robootika lahutamatu (pop)kultuuri osa. Hiljuti alustas tõusva päikese maal tegevust robotihotell.

Nagasakis Sasebosi lõbustuspargi Huis Ten Bosch territooriumil avas uksed hotell Henn-na – Veider hotell –, kus külastajaid teenindavad peamiselt robotid.

Juba hotelli vastuvõtus ootavad külastajaid kaks robotit, naishumanoid ning miskipärast kikilipsu ja valget mütsikest kandev dinosaurus. Mõlemad oskavad vastata käputäiele lihtsatele küsimustele, mis puudutavad peatumispaika ja näiteks hetkeilma. Dinosaurus räägib mehe hääle ja Ameerika aktsendiga ning palub puuteekraanil end registreerida. Robotid kõnelevad neljas keeles – jaapani, hiina, inglise ja korea –, kuigi kõik ei valda kõiki keeli.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: