Maaülikooli haridustehnoloog Ülar Allas soovitab igale töökohale kandideerimiseks koostada eraldi CV. „Uuri järele, millist inimest vajatakse ja selle põhjal koosta ka CV. Alati pole mõistlik doktorikraadi kirja panna, sest mõned tööandjad kardavad kraadiga inimest. Tegelikult on ka kõige haritumad inimesed täiesti tavalised ja tahavad töötada ning poest leiba ja võid osta,” lisab ta.

Teisalt ei välista Allas CV-sse doktorikraadi märkimist, sest mõnes kohas tuleb see kasuks. CV-portaalidest leidis ta vaid ühe tööpakkumise, kus nõuti doktorikraadi: otsiti inseneri.

Ta peab end kaotajate põlvkonna esindajaks, sest tal tuli õpitav eriala valida riigikorra muutuse ajal. „Tollal oli keeruline otsustada, mida oma eluga peale hakata, sest nõustamist ja erialade tutvustamist koolis ei olnud. Läksin õppima bioloogiat, see huvitas mind. Kaitsesin doktorikraadi biomeditsiini tehnoloogia alal. Mõnede alade tippspetsialiste aga toodetakse Eestis paraku üle, neile pole tööd. Praegu läheksin õppima hoopis IT-d. Just IT-inimesi otsitakse tänapäeval kõige rohkem.”

Avalehele
7 Kommentaari
Loe veel: