Hildegard Palits

Juba 10. aastat toimub Jazzkaarele eelneval nädalal linnaruumi projekt, mis viib muusika kontserdisaalidest välja. Muusikud rõõmustavad alates tänasest lapsi koolides ja lasteaedades.

Kokku toimub Jazzkaare linnaruumi projekti raames ligi 90 aktsiooni, mis viivad jazzihelid kaubanduskeskustesse, ühistransporti, tänavale, kohvikutesse, ülikoolidesse, haiglatesse ning paljudesse teistesse paikadesse, kus muidu live-muusikat ei kuule.

Linnaruumi esinejate seast leiab nii kogenud muusikuid nagu Marianne Leibur, Siim Aimla, ETV tütarlastekoor kui ka alles tuntust koguvaid värskeid jazzmuusikuid. Jazzkaare linnaruumi projekt kestab 9. – 28. aprillini üle Eesti ning on kõigile tasuta.

19. – 28. aprillil toimuv Jazzkaar tähistab sel aastal 30. sünnipäeva, tuues muusikasõpradeni senisest veelgi enam sündmusi. Jazzkaar 2019 peaesinejad on Bobby McFerrin, John Scofield, Joshua Redman ja Judith Hill. Mitte ühelgi varasemal aastal pole esitlenud nii paljud Eesti artistid festivalil enda uut loomingut. Koos Vikerraadioga meenutame alates veebruari algusest Jazzkaare algusaastaid saatesarjas “Jazzkaar 30”. Varasemate aastate Jazzkaare lippudest on koostöös Viljandimaa erivajadustega inimestega valminud eksklusiivsed praktilised kandekotid.

Sünnipäevale vääriliselt saavad kõik jazzisõbrad soetada endale ka pehmed „Kuulan jazzi“ pusad. Koos festivaliga tähistab juubelit järgmisel nädalal alustav Jazzkaare linnaruumi projekt. Juba 10. aastat järjest toimuvad kontserdid Eesti koolides, lasteaedades, haiglates, kohvikutes ning paljudes teistes ootamatutes paikades, kuhu muusika muidu ei jõua.

Vaata kava siit.